SPORAL A

SPORAL A

DEZYNFEKCJA25
9,40 zł
Brutto
SPORAL A - WSKAŹNIK DO AUTOKLAWU - PROMOCJA Producent: BIOMED Opis: BIOLOGICZNY WSKAŹNIK KONTROLI PROCESU STERYLIZACJI PARĄ WODNĄ W NADCIŚNIENIU. SKŁAD I WŁAŚCIWOŚCI: Wskaźnik ma postać paska bibuły nasyconego zawiesiną...

Dostępne
 
SPORAL A - WSKAŹNIK DO AUTOKLAWU - PROMOCJA

Producent: BIOMED

Opis:

BIOLOGICZNY WSKAŹNIK KONTROLI PROCESU STERYLIZACJI PARĄ WODNĄ W NADCIŚNIENIU.

SKŁAD I WŁAŚCIWOŚCI:

Wskaźnik ma postać paska bibuły nasyconego zawiesiną spor szczepu Bacillus stearothermophilus ATCC 7953 w opakowaniu papierowo-foliowym zabezpieczającym przed kontaminacją.
Na brzegu torebki umieszczony jest niebieski pasek będący wskaźnikiem zmieniającym barwę na brązową po przebyciu sterylizacji.
Bacillus stearothermophilus są niepatogenne, Gram - dodatnie pałeczki termofilne, bezwzględne tlenowce charakteryzujące się wytwarzaniem spor o dużej odporności na działanie wysokiej temperatury i pary wodnej.
Każdy wskaźnik zawiera nie mniej niż 1x105 jednostek zdolnych do przejścia w formy wegetatywne [CFU].
Spory zawarte we wskaźnikach poddanych działaniu nasyconej pary wodnej pod ciśnieniem w temp. 121 oC [1 atm.] w czasie 5 min. przeżywają w 100 %.
Spory poddane działaniu tych samych warunków w czasie 15 min. ulegają całkowitej inaktywacji [0 % wzrostu].
Wartość D dla 121 oC wynosi nie mniej niż 1,5 min. [Jest to współczynnik redukcji dziesiętnej tzn. czas wyrażony w minutach niezbędny aby w danej temperaturze nastąpiło zmniejszenie liczby mikroorganizmów testu o rząd wielkości.]

SPOSÓB UŻYCIA :

wskaźniki testowe włożyć do co najmniej dwóch największych pakietów reprezentatywnych dla danego załadunku i umieścić w miejscach najtrudniej dostępnych dla czynnika sterylizującego.
przeprowadzić ustalony program sterylizacji.
kontrolę żywotności drobnoustrojów stanowi wskaźnik nie poddany procesowi sterylizacji.
po zakończeniu procesu sterylizacji wyjąć wskaźniki testowe z załadunku i dokonać posiewu w czasie do 2 godz. po ekspozycji. Jeśli wskaźników nie można poddać inkubacji w podanym czasie należy umieścić je w temp. chłodni 2-8 oC [ do 24 godz.]
testy po użyciu i testy przeterminowane sterylizować w autoklawie lub spalić.

HODOWLA :

zachowując warunki aseptyczne wyjąć paski bibuły z torebki papierowo-foliowej i umieścić każdy w osobnej probówce bakteriologicznej z podłożem TSB [Tryptic Soy Broth - bulion kazeinowo - sojowy] [torebkę można rozciąć w dowolnym miejscu].
należy zwrócić uwagę aby pasek bibuły został całkowicie zanurzony w bulionie.
inkubować 7 dni w temp. 56 oC
w probówkach zawierających paski bibuły ze wskaźników poddanych sterylizacji wzrost nie powinien wystąpić. Pojawienie się wzrostu świadczy o nieprawidłowym przebiegu procesu sterylizacji.
probówki należy obserwować codziennie aby stwierdzić ewentualny wzrost. W przypadku nieskutecznej sterylizacji w 90 % przypadków wzrost nastąpi już w ciągu 48 godz. Zawsze jednak należy obserwować probówki przez 7 dni.
w probówce zawierającej pasek bibuły ze wskaźnika nie poddanego sterylizacji wzrost powinien wystąpić w czasie do 48 godz.

UWAGI POMOCNICZE :

zaleca się stosowanie podłoża TSB firmy Difco.
wymagana ilość podłoża płynnego nie mniej niż 7 ml.
w pierwszej fazie wzrostu Bacillus stearothermophilus w bulionie można zaobserwować delikatne zmętnienie, w następnej fazie wzrostu bakterie opadają w postaci osadu na dno probówki a bulion nad osadem może pozostać klarowny.

1 szt.

Kupowane razem z tym produktem

Używamy Ciasteczek w celu personalizacji / dostosowania strony dla Użytkowników. Pozostając na stronie akceptujesz zgodę na stosowanie przez nas Ciasteczek / Cookies.