CONSEAL F 1g

CONSEAL F 1g

SDI56
39,00 zł
Brutto
Opis: Conseal F firmy SDI jest jednoskładnikowym, światłoutwardzalnym lakiem szczelinowym nie wymagającym mieszania. Biały kolor laku cieszy się największą popularnością i jest najczęściej używanym przez stomatologów (łatwość identyfikacji). Conseal F...

Ostatnie sztuki
 
Opis: Conseal F firmy SDI jest jednoskładnikowym, światłoutwardzalnym lakiem szczelinowym nie wymagającym mieszania. Biały kolor laku cieszy się największą popularnością i jest najczęściej używanym przez stomatologów (łatwość identyfikacji). Conseal F cechuje unikalna lepkość, która pozwala na przenikanie do wytrawionego szkliwa i głęboką jego penetrację w zagłębienia i szczeliny zęba.

Zastosowanie:

* lakowanie i zabezpieczenie zębów ze zdrowymi lecz podatnymi na próchnicę szczelinami i bruzdami,
* lakowanie i zabezpieczenie zębów z niewielką próchnicą powierzchniową.


Skład chemiczny Conseal F (White) - biały:

* 93% wag. - wielofunkcyjny ester metakrylanu (żywica),
* 7% wag. - nieorganiczny wypełniacz.
Nie zawiera bisfenolu A.


WŁAŚCIWOŚCI:

1. Conseal F charakteryzuje się specjalną techniką uwalniania fluoru:
1. zawiera dwa źródła fluoru w celu zapewnienia dłuższego okresu jego uwalniania: jedno z tych źródeł (fluorek sodowy) daje początkowy "wybuchowy" efekt uwalniania fluoru, a drugie źródło (szkło fluorowe) warunkuje wolniejsze i wydłużone w czasie jego uwalnianie,
2. uwalniany fluor chroni zebinę przed kwasami i wtórną próchnicą.
2. Dzięki niskiej lepkości żywicy, płynności i dobremu przyleganiu do zęba Conseal F zakłada się wygodnie, łatwo i skutecznie.
3. Conseal F dostępny jest w strzykawkach l g (bezpośrednia szybka aplikacja pozwalająca na kontrolę dozowanego materiału) lub w buteleczkach 5 ml - nakładanie pędzelkiem.
4. Czas utwardzania 20 sek.
5. Nieprzepuszczalny dla promieni Rtg.
6. Nieprzeźroczysty (biały) kolor warunkuje łatwą identyfikację laku.
7. Prawie zerowa rozpuszczalność w wodzie chroni przed wypłukaniem, załamaniami i plamieniem w ustach.
8. Specjalny dla laku Conseal F wytrawiacz Super Etch LV jest bardziej płynny od wytrawiacza Super Etch Gel i łatwiej wpływa do miejsc, gdzie aplikowany jest Conseal F.

Używamy Ciasteczek w celu personalizacji / dostosowania strony dla Użytkowników. Pozostając na stronie akceptujesz zgodę na stosowanie przez nas Ciasteczek / Cookies.